Bezpečný karavaning

Bezpečný karavaning komfortně

Pro všechny ty, kteří karavanem, obytným autům a kempování propadly, je slovo karavaningu synonymem svobody a dokonalého relaxu kdekoliv a kdykoliv. Skutečných nadšence poznávání světa kolem s domem na kolech neodradí od výletu špatné počasí či nevhodné roční období a cestují opravdu kdykoliv. S letní sezónou a prázdninami se množství aktivní karavanujúcich rekreantů rapidně zvyšuje a plné kempy představují dokonalou kořist pro zloděje, kteří si rozhodně nenechají tuto příležitost ujít.

Strach o majetek a bezpečnost posádky je proto opodstatněný a mnoho rekreantů ho nedokáže překonat ani v relativním bezpečí kempů. Svoboda cestování, ve smyslu spím, kde chci a probudím se do kouzelného rána, se tak velmi rychle vytrácí a spolu s ní i kouzlo komfortního domu na kolech.

Překonat tovární zabezpečení v podobě jednoduchého zámku uloženého v laminátovém křídle dveří skutečně není problém. Představa toho, že váš vysněný karavan za desítky tisíc chrání podobné zámky jako na šatních skříňkách na plovárně, není příjemná a o plastových oknech s plastovými zarážkami mluvit ani nemusíme.
Zkušený pachatel je uvnitř vašeho království během několika sekund bez jakéhokoliv hluku a následně si může dělat, co chce. Bohužel stejně jako u osobních aut jsou zranitelné i systémy dálkového ovládání centrálních zámků, jejichž jednoduché kódování překoná již čtečka za pár drobných. Pachatel skutečně nemusí sahat po násilí a váš karavan otevře v průběhu sekund bez nejmenšího poškození. I v tomto případě však platí: “štěstí přeje připraveným”. Každý zloděj totiž upřednostní nezajištěné vozidlo před tím, jehož okna zdobí nálepka zabezpečení nebo je jinak viditelně dodatečně chráněny proti krádeži. Čas jsou peníze i pro zloděje a méně trápení se rovná většímu lupu a menšímu riziku.

Mechanické zabezpečení

První volbou mnoha karavanistov je proto mechanické zabezpečení, které je opravdu vidět. Různé “papuče” na kola, zámky volantů zda řadících pák jsou určitě nepřehlédnutelné a udělají svou práci v ochraně před krádeží samotného vozidla. Tento druh zabezpečení vás však neochrání před nejčastější hrozbou, kterou představuje krádež vybavení a cenností. Podle německých kriminalistických statistik jsou až ve dvou třetinách případů karavany vykradeny nebo poškozené a pouze třetina z nich zmizí úplně. Je určitě jednodušší zpeněžit elektroniku, cennosti a hotovost jako legalizovat šest metrovou budku na kolech. K dalším nevýhodám mechanických systémů nepochybně patří vyšší hmotnost, která znamená méně zavazadel, a také nekomfortná manipulace. Zatímco doma vám nasazení zámku na volant nemusí vadit, při dvacátém blokování volantu během dovolené vás zaručeně úsměv přejde.

Komfortní elektronické řešení

Stejně jako u osobních autech iv případě obytných vozidel je nejúčinnějším řešením elektronické zabezpečení, které dokáže ochránit nejen samotné vozidlo, ale i jeho vybavení a posádku před všemi moderními hrozbami. Zástupcem této kategorie je například Pandora Camper, systém předního výrobce Pandora, který se věnuje vývoji a výrobě bezpečnostních systémů pro vozidla již více než 15 let. Systém Camper představuje komplexní řešení bezpečnosti, lokalizace a imobilizace vozidla kdekoliv a kdykoliv, bez nároku na obsazenost vozidla či odlehlost lokality. Díky komplexnímu zajištění několika komunikačními rozhraními a pokročilému šifrování zůstane vaše auto stále vaše za jakýchkoliv podmínek. Vozidlo můžete klidně opustit a být informován o všem, co se s ním děje, díky dvoucestné komunikaci, kterou můžete sledovat komfortně v aplikaci svého smartphonu. Přímo v telefonu máte k dispozici ovládání všech funkcí zabezpečení a také dálkové ovládání nezávislého topení, klimatizace či startu motoru. Hlavním benefitem je samozřejmě bezpečnost a tu Pandora nabízí i pro samotnou posádku během nočního odpočinku. Díky sérii snímačů, které mohou být instalovány doslova na jakýkoliv otvor, dokáže systém kontrolovat situaci is pootevřenými okny a spícími pasažéry. Pandora je tak schopna identifikovat jakýkoliv pokus o narušení a ihned vyvolat poplach či kontaktovat majitele. Instalace systému je navíc kompletně bezzásahová a miniaturní snímače jsou téměř neviditelné pro dokonale diskrétní funkci nenarušující design moderních karavanů. Zabezpečení Pandora je také akceptovány většinou pojišťoven, díky čemuž bude pojištění vašeho nového vozu jednodušší a výhodnější.

Bezpečnost letovisek, kempů a jednotlivých zemí je v kruzích karavanistov oblíbeným tématem na rozhovor. Každou sezónu alespoň jednou zaplní fóra zprávy o krádežích karavanů, které narušují idylickou představu o pohodové a svobodné dovolené v oblíbené destinaci. Strach o majetek a spolucestujících by nám však neměl zabránit poznávat blízké a vzdálené kouty Evropy a vychutnávat si dokonalou cestovatelskou atmosféru. Využijte možnost zajistit si svůj majetek nejmodernějším systémem na trhu a poznejte kouzlo bezstarostného relaxu ještě tuto sezónu.

Sdílet článek!

  Mám zájem o:
  Zabezpečení vozidlaZabezpečení a dálkový start

  Doplňující informace:
  Převodovka: manuálautomat
  Startování vozidla: klíčemštart. tlačítkem

  Porovnat