F.A.Q.

Jakou dálku překoná náš dálkový start? Jaké bezpečné je naše zabezpečení auta? Kolik mě bude stát GSM autoalarm a GPS lokalizace? Odpovědi na nejčastější otázky zákazníků naleznete níže.

Produkty Pandora splňují všechny podmínky pro provoz a používání v rámci celé Evropské Unie. Homologační protokoly jednotlivých systémů naleznete na těchto stránkách v části “certifikáty”.

Všechny výrobky Pandora byly navrženy za účelem cílem poskytovat nepřekonatelnou úroveň zabezpečení. Bezdrátová komunikace mezi jednotlivými částmi systému je chráněna 128 bitovým dialogovým algoritmem. Tento algoritmus, spolu se zabezpečeným komunikačním tunelem GPRS protokolu, tvoří dokonale nepřekonatelné spojení, odolné vůči veškerým elektronickým útokům.

Každý výrobek značky Pandora, který disponuje bezkontaktními přívěsky, má v balení i plastovou kartičku s PIN kódem pro nouzovou deaktivaci systému. Unikátní PIN kód je přiřazen výhradně k dané řídicí jednotce. Modely s vestavěným GSM modulem také disponují možností nouzové deaktivace a to pomocí hlasového hovoru a tónové volby. Po deaktivaci systému lze k systému přidat nový autorizační přívěsek.

 

Systémy Pandora využívají dva způsoby komunikace s mobilními aplikacemi.

1. Bluetooth aplikaci s dosahem cca 15-20 metrů, jejíž využívání je bezplatné.

2. GPRS aplikaci se serverovým řešením. Používání této aplikace je také bezplatné, avšak k fungování potřebuje připojení k mobilnímu internetu.

Spotřeba dat na SIM kartě je zpoplatněna dle tarifu zvoleného mobilního operátora.

Průměrná spotřeba dat při vozidle s nájezdem cca 4000km / měsíc je do 100 MB.

Systémy Pandora používají nejmodernější komunikační modemy, proto je možné použití jakékoliv SIM karty od jakéhokoli operátora. Na SIM kartě je však třeba mít aktivovány hlasové hovory, SMS zprávy a GPRS data. Hlasové hovory a SMS zprávy slouží k informování o vyvolaném poplachu, zatímco GPRS data zajišťují přenos informací o jednotlivých událostech a historii jízd.

Objem přenesených dat závisí na frekvenci používání systému a počtu ujetých kilometrů. Průměrná spotřeba dat při nájezdu 2000-3000 km/měsíc, je 50-70 MB dat/měsíčně.

Vozidlo nastartované pomocí systému Pandora je i během dálkového startu zcela chráněné a jakýkoliv pokus o narušení vozidla vyvolá poplach a zablokuje motor.

Systém Pandora umožní dálkový start motoru pouze pokud je zařazen neutrál v případě manuální převodovky,  resp. řadicí páka je v parkovací poloze v případě automatické převodovky.

Dvoucestné dálkové ovladače Pandora fungují na frekvenci 868 MHz, díky čemuž je možné komfortní ovládání systému na vzdálenost 500-800 m v městské zástavbě a 1500-2000 m na otevřeném prostranství. Ovladače pracující se spojením Bluetooth dokáží operovat na vzdálenosti 15-20m.

Bezpečnostní systémy Pandora disponují technologií nejnovější generace, díky čemuž je lze využívat i v nejmodernějších prémiových vozidlech.

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku? Napište nám!

Kontakt