Imobilizér

Co oko nevidí, srdce nebolí. Tato věta dokonale ilustruje vztah většiny motoristů k zázračné technologii, která je povinnou součástí všech vozidel zhruba od začátku nového tisíciletí. Na co nám vlastně imobilizér slouží a je jeho tovární forma dostačující formou ochrany?

První pokusy o výrobu účinné ochrany před krádeží automobilů sahají až do roku 1919. Právě v tomto roce, jen deset let po uvedení Fordu T dva britský konstruktéři vytvořili zařízení schopné účinně ochránit automobil před krádeží jednoduchým kódem. Kódované zařízení odstřihli zapalování vozidla od elektrické energie a tím zamezilo start vozidla i v případě, že pachatel disponoval mechanickým klíčem. Na tomto principu funguje imobilizér víceméně dodnes, a také díky jeho povinné instalaci klesl počet krádeží do roku 2008 až o 40%.

Tovární imobilizér byl a stále je první vlnou ochrany před odcizením vozidla. Oportunistický pachatel, který není vybaven potřebným nářadím většinou nedokáže původní imobilizér vozidla obejít a vaše auto zůstává na místě – sice poškozené násilným vniknutím, ale stále vaše.

Situace je však zcela jiná v případě, že je pachatel profesionál a na výkon své “práce” je náležitě vybaven. Továrně instalován imobilizér totiž funguje stejně v tisících vozidel, díky čemuž není pro pachatele problém systém dokonale nastudovat a následně obejít za několik sekund.

Právě toto slabé místo továrního zabezpečení řeší pokročilé systémy Pandora, které vám nabízejí vždy unikátní instalaci a nejmodernější technologie. Pokročilý bezkontaktní imobilizér komunikující v rozhraní Bluetooth je součástí každého modelu Pandora a ve víceprvkové ochranné síti našich systémů plní nenahraditelnou úlohu.

Dokonale komfortní řešení s bezkontaktním autorizačním přívěskem umožňuje jeho umístění mimo samotných klíčů, například v peněžence čímž snížíte šance pachatelů na minimum i v případě odcizení původního klíče. Systém Pandora totiž odblokuje start vozidla až v případě načítání kódu chráněného šifrováním AES 128, který je v současnosti prakticky nepřekonatelný.

Prohlédněte si specifikace produktů Pandora a dopřejte si komfortní a bezpečný bezobslužný systém s pokročilým imobilizérem za vynikající cenu.

Sdílet článek!

  Mám zájem o:
  Zabezpečení vozidlaZabezpečení a dálkový start

  Doplňující informace:
  Převodovka: manuálautomat
  Startování vozidla: klíčemštart. tlačítkem

  Porovnat